Rekonstrukce vnitřních rozvodů

Jedním z hlavních předmětů činnosti společnosti THERA Energo je výměna zdravotně technických instalací v bytových domech. Výměně rozvodů předchází zpracování projektové dokumentace autorizovaným projektantem.

Samotná realizace je pak prováděna našimi zkušenými pracovníky v souladu s platnými technickými normami a prováděcími předpisy, s použitím kvalitních materiálů od osvědčených výrobců. Většinou používáme třívrstvé vodovodní potrubí se skleněnými nebo čedičovými vlákny se zárukou 20 let.

Při správně provedené montáži – která je pro společnost THERA Energo samozřejmostí – je minimální životnost materiálu deklarovaná výrobcem 50 let.

Nelze se ubránit tomu, abychom zákazníky neupozornili na vady a nedostatky původních instalací, se kterými se při naší práci často setkáváme. Těmi nejčastějšími jsou:

  • používání zastaralých pracovních postupů a alibistické schovávání se za nezávaznost norem
  • podcenění tloušťky teplené izolace, nebo její nekvalitní provedení v případě návlečných tepelných izolací – to vede ke značným tepelným ztrátám, které platí uživatelé bytů
  • nedodržení legislativy při izolaci rozvodů teplé vody – výsledkem jsou dodatečné náklady na ohřev, nekomfortní provoz s rizikem množení bakterií, rosení, odkapávání vody a tím promáčení podhledů apod.
  • nesprávné uchycení (kotvení) potrubí
  • nedostatečná dilatace
  • špatně navržené hydraulické poměry ve vnitřních vodovodech
  • nedostatečná ochrana proti zpětnému nasátí vody
  • nevhodné drážkování do stavebních konstrukcí
  • absence požárních manžet apod.

Původní rozvody vnitřních instalací časem degradují, což se projevuje zejména inkrustací v ocelových pozinkovaných rozvodech a netěsností litinových odpadních potrubí.

Vhodně navržená a provedená rekonstrukce rozvodů zajistí značnou úsporu provozních nákladů a také zvýšení ceny nemovitosti.

Rozúčtovaných domů
REKONSTRUKCÍ TZB
NAINSTALOVANÝCH MĚŘIČŮ TEPLA

Kontaktujte nás!

Máte dotaz nebo potřebujete poradit? Budeme rádi, když nás budete kontaktovat. 

Dne 21.6.2024 bude kancelář společnosti na adrese Komárovská 466/16, 617 00 Brno uzavřena z technických důvodů.Z důvodu celozávodní dovolené bude uzavřena kancelář společnosti na adrese Komárovská 466/16, 617 00 Brno v období od 1.7.2024 do 14.7.2024. Otevřeno bude od 15.7.2024. Děkujeme za pochopení.